Golday Kauçuk, 2014 yılında beton boru fabrikaları için entegre conta üretmek amacı ile modern bir tesis olarak kurulmuştur. Modern idari binası, İtalyan ve Alman markalı ileri teknoloji üretim makineleri ile donatılmış fabrikası ile yıllık 5.000 ton üretim kapasitesi hacmine sahip Golday Kauçuk, 2016 yılında üretim kapasitesini arttırmak için 10 istasyonlu PLC kontrollü kaynak makinesi satın alınarak, üretim kapasitesini arttırmıştır. 2017 yılında hamur üretim kapasitesini genişletmek amacı ile Banbury Hamur Makinesini, makine parkuruna eklemiştir.

2018 yılında yeni müşteri portföyü için Tünel Segment Contası üretebilmek için yeni enjeksiyon makinesi alınarak, tünel segment contası üretimine başlanmıştır. 2019 ve 2020 yıllarında yeni yatırımlar ile hem üretim teknolojileri modernize edilmiş hem de yeni sektörlere hitap edebilecek makine parkuru yatırımları ile Osmaniye Organize Sanayi Bölgesinde 4.000 m²’si kapalı alan olmak üzere toplamda 15.000 m²’ilk alanda üretim faaliyetlerine devam edilmektedir.

golday-kurumsal-img-2

Beyaz eşya contası, CTP boru contası, tünel segment contası, otomotiv sektörüne yönelik filtre contaları, alüminyum profil contası, PVC kapı & pencere contası, rögar kapak contası ve çeşitli endüstriyel kauçuk contalar gibi pek çok farklı alanda üretim yapabilme kapasitesine sahip alanında uzman bir kuruluş olan Golday Kauçuk, uluslararası kabul görmüş norm ve standartlara uygun yüksek kalitede conta üretimi yapmaktadır.

Uluslararası geçerliliği olan KIWA NSF belgesi, EN-681-1 belgelerinin yanı sıra Kafkasya ve Türki Cumhuriyetlerde kabul görmüş Gost belgelerini de alarak üretimdeki kalitesini, uluslararası kalite standartları dahilinde belgelendirmiş olan Golday Kauçuk, global tedarikçi olarak yurt içi ve yurt dışı pazarda dikkatleri üzerine çekmiştir. Üretiminin %30’unu yurt dışına ihraç eden ve her geçen yıl ihracat miktarlarını arttırmaya devam eden firma, ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.

golday-kurumsal-img-3

Ar-Ge çalışmalarının yanı sıra teknolojik gelişmeleri de yakından takip eden firma, kalite standartlarını korumak için makine parkurlarını en son teknolojiye sahip yeni makinelerle genişletmeye devam etmektedir.

Büyük bir titizlikle yürütülen çalışmalarının mükâfatını genişleyen müşteri ağı ile taçlandıran Golday Kauçuk, beyaz eşya sektöründe Vestel markasının ana tedarikçisi konumundayken Arçelik markası ile de ana tedarikçi olma yolunda iş birliği yapmaya devam etmektedir. Tünel segment sızdırmazlık contası sektöründe metro hattı projelerinde lider firma olan Golday Kauçuk, CTP boru contası sektöründe ise; Esen Plastik, Akbor, Grandpipe için ana tedarikçiyken Subor ve Süperlit Boru markaları için tedarikçi olma yolunda ilerlemektedir. Tünel segment sızdırmazlık contası sektöründe, Türkiye’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafında finanse edilen projelerde ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından finanse edilen projelerde onaylı firma olup, İstanbul’da devam eden Nurol-Makyol Gülermak tarafından yapılan pek çok projede Golday Kauçuk lider firma konumuna gelmiştir.

  • Ümraniye-Ataşehir-Göztepe metro hattı projesi,
  • Kolin-Kalyon Cengiz tarafından yapılan İstanbul Yeni Havalimanı-Halkalı metro hattı projesi,
  • Ağaoğlu Enerji tarafından yapılan İstanbul Yeni Havalimanı-Yedigöze metro hattı projesi,
  • Şenbay-Özgün-Söğüt tarafından yapılan Başakşehir-Kayaşehir metro hattı projesi
golday-kurumsal-img-4

Üretmiş olduğu tünel segment contalarını; Rusya ve Belarus’a ihraç eden Golday Kauçuk, CTP Boru Contalarını; Polonya, Almanya, Cezayir, Rusya ve İspanya’ya ihraç etmektedir. Otomotiv ve beyaz eşya sektörü için üretmekte olduğu ürünleri ise; başta Almanya olmak üzere birçok Avrupa ülkesine ihraç etmektedir.

Ayrıca; Golday Kauçuk markasının da içinde yer aldığı Mimaray Şirketler Grubu içerisinde yer alan diğer bir marka olan Ecay firması ile yeni projeler geliştirmeye de devam etmektedir.

Golday Kauçuk, üretim faaliyetleri neticesinde ihracat oranlarını daha da arttırmak için çeşitli fuarlara katılmakta ve ülkemizi gururla temsil etmektedir. Bu kapsamda; dünyaca kabul gören Almanya K Fuarı, Rusya’da düzenlenen sektörel fuarlara ve Fransa’da düzenlenen sektörel fuarlara katılım sağlanarak, müşteri portföyü genişletilmektedir. Ayrıca; sürekli olarak müşteri ziyaretleri gerçekleştirerek, yeni pazarlar keşfedilmeye devam edilmektedir.

Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam